KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351074
nr 1335 1074
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, "Motiv från Norrsalbo". Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 15x22 cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:24:01
15/6 12:04:32
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz